Мітинг націоналістів «глушили» московські попи

28 березня 2012 року у Житомирі, біля Свято-Преображенського собору відбулося вшанування пам’яті видатного українського мислителя і політичного діяча Миколи Сціборського. Мітинг проводили українські націоналісти осередку ВО «Свобода». Представники влади та більшість місцевих ЗМІ подію проігнорували. Попи московського патріархату намагались перешкодити проведенню зібрання — глушили його гучномовцем.

Микола Сціборський є автором всесвітньовідомих творів:

§                    «Робітництво і ОУН» (1932)

§                    «ОУН і селянство» (1933)

§                     «Націократія» (1935, З вид.) ( електронна версія )

§   «Національна політика більшовиків в Україні» (1938, також англійською, французькою, німецькою мовами)

§                    «Демократія»

§                    «Сталінізм» (3 вид. 1938, 1941, 1947)

§                    «Україна і національна політика Совєтів» (1938)

§                    «Земельне питання» (1939)

§                    «Україна в цифрах» (1940, нім. вид. 1944).

§                    Нарис проекту конституції

Завдяки державній політиці, праці видатного українця не відомі широкому загалу, їх не вивчають в українських навчальних закладах. Натомість енкаведешний клан хорошковських, обкрадаючи державний бюджет, надзвичайно дорого продає українським школярам власноруч створені підручники.

Вікіпедія

Микола Сціборський (* 28 березня 1898 Житомир — † 30 серпня 1941 ) — діяч  УНР 1917—20,  полковник . Діяч  ОУН , публіцист і теоретик українського націоналізму, за фахом — інженер-економіст.

На початку  Першої світової війни 1914—18 призваний до російської армії,  капітан російської армії. У  1917 перейшов на службу до  армії УНР . З 1920 —  підполковник . В еміграції жив у Чехословаччині та Франції. У  1929 закінчив  Українську господарську академію у  Подєбрадах , де створив у  1925 Легію українських націоналістів . З 1927 входив до Проводу українських націоналістів. У  1928 — 34 видавав у Празі ідеологічний орган ПУН — журнал  «Розбудова нації» , співпрацював у націоналістичних виданнях — «Державна нація», «Сурма»,  «Українське слово» . У  1929 — делегат 1 Конгресу українських націоналістів у Відні, обраний першим заступником голови Проводу українських націоналістів.

Один із творців  солідаризму . У вересні  1939 , за дорученням  А. Мельника розробив проект  Конституції України , яка передбачала «тоталітарний, авторитарний, професійно-становий» устрій держави. Після розколу ОУН — на боці  А. Мельника . На початку радянсько-німецької війни 1941-45 у складі основної  похідної групи вирушив у  Київ . Загинув разом з  О. Сеником у  Житомирі за нез'ясованих обставин. Тарас Бульба-Боровець та мельниківське крило ОУН звинуватило у вбівстві представника ОУН(б) Кузія [1] , але інші джерела дозволяють стверджувати, що за атентатом міг стояти агент НКВС Кіндрат Полуведько [2] [3] . Однією з найвірогідніших версій є здійснення вбивства німецькими окупантами, що доводять у своїх дослідженнях В. Гінда, І. Ковальчук, С. Стельникович (Іван Ковальчук, Сергій Стельникович. Нарис історії діяльності ОУН під проводом А. Мельника на Житомирщині у другій половині 1941 року. Житомир. «Рута», 2011. С. 92-96.) Микола Сціборський похований у Житомирі на подвір'ї Свято-Преображенського Собору.

Сціборський — ідеолог українського організованого націоналізму, зокрема так званого солідаризму і  корпоративного державного устрою , теоретик офіційних видань ОУН, автор численних статей у націоналістичних журналах «Державна Нація»,  «Розбудова Нації» , «Сурма», тижневику «Укр. Слово» (Париж) і в різних альманахах; співавтор проекту конституції української держави.

Віктор Котенко


Вы можете оставить комментарий , или ссылку на Ваш сайт.

Залишити коментар


Thanx: Vanneus