Пафосне замовлення послуг на проведення концерту по завищеним цінам за державний бюджет

Пафосне замовлення послуг на проведення концерту по завищеним цінам за державний бюджет

Джерело:  Верховенство права

Громадська організація «Верховенство права» звернулась із заявами до Прокуратури Київської області, Держфінінспекції в Київській області, СБУ в Київській області, ГУМВС в Київській області, Генеральної прокуратури України щодо неправомірної поведінки посадових осіб Департаменту культури Київської міськдержадміністрації стосовно надмірного використання ними бюджетних коштів.

Департамент культури Київської міськдержадміністрації 04 березня 2013 року уклало угоду з КП «Агенство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності» на проведення церемонії вручення міської театральної премії «Київська пектораль» на загальну суму 750 тис. грн.

Другий рік підряд тендер проводиться за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника». Щодо нинішньої закупівлі у «ВДЗ» не опубліковано жодного документу.

Якщо в 2011 р. проведення заходу обійшлося в 396 тис. грн., то минулого року вже у 550 тис. грн. Тобто щороку вартість організації «Київської пекторалі» зростає на третину.

Замовлення посадовими особами послуг по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Слід зазначити, що на цей час начальником Департаменту культури Київської міськдержадміністрації є Зоріна Світлана Іванівна.

Громадська організація «Верховенство права» в своїх заявах просить провести перевірку щодо додержання посадовими особами Департаменту культури Київської міськдержадміністрації вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

Нижче наводимо текст заяви

Прокурору Київської області
Витязь Івану Михайловичу
01601, м. Київ, б-р Лесі Українки, 27/2

Начальнику СБУ у Київській області
Качуровському Сергію Борисовичу
01010, м. Київ, Аскольдів пров., 3-А

Начальнику Держфінінспекції в Київській об.
Шинкаренко Петро Васильовичу
01196, м. Київ, пл. Лесі Українки, 1

Начальнику ГУМВС в Київській області
Мазан Валерію Борисовичу
01025, м. Київ, вул. Володимирська, 15

Генеральному прокурору України
Пшонка Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

Аналізуючи ситуацію, яка склалась в сфері державних закупівель та вивчаючи інформацію, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Департамент культури Київської міськдержадміністрації 04 березня 2013 року уклало угоду з КП «Агенство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності» на проведення церемонії вручення міської театральної премії «Київська пектораль». Вартість угоди склала 750 тис. грн.
Згідно з даними «ВДЗ» департамент замовляє проведення церемонії в «Агенства» уже втретє. Другий рік підряд тендер проводиться за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника». Щодо нинішньої закупівлі у «ВДЗ» не опубліковано жодного документу. Минулого року департамент культури посилався на те, що комунальному підприємству «було передано свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір «Мистецький проект «Церемонія вручення міської театральної премії «Київська пектораль».
Якщо в 2011 р. проведення заходу обійшлося в 396 тис. грн., то минулого року вже у 550 тис. грн. Тобто щороку вартість організації «Київської пекторалі» зростає на третину.
Премію в галузі театрального мистецтва «Київська пектораль» було засновано у 1992 р., традиційно її присвячують Міжнародному дню театру. Премію вручають у номінаціях за кращу виставу, кращу режисерську роботу, краще виконання чоловічої/жіночої ролі, тощо.
В даній ситуації чітко проглядається добре налаштований корупційний ланцюг, оскільки такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між
учасниками та замовниками конкурсних торгів.
Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
Стаття 29 ГПК України та стаття 5 ЗУ «Про прокуратуру» надає прокурору право у випадку наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших державних інтересів звернутися до суду з позовом в інтересах держави.
Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.
Вважаємо, що замовлення послуг на проведення церемонії вручення міської театральної премії по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.
Згідно ст. 43 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення
вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника (генерального замовника), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів Державного казначейства України (обслуговуючого банку) несуть відповідальність згідно із законами України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,
ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Департаментом культури Київської міськдержадміністрації Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень домогтися притягнення винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВС в Київській області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Додатково Прокуратуру Київської області:
Звернутися з позовною заявою до суду в інтересах держави про розірвання або визнання недійсними договору на проведення церемонії вручення міської театральної премії «Київська пектораль».укладеного 04.03.2013 р. між Департаментом культури Київської міськдержадміністрації та КП «Агенство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності».

З повагою,

Голова правління
ГО «Верховенства права»

В.І. Семенов


Вы можете оставить комментарий , или ссылку на Ваш сайт.

Залишити коментар


Thanx: Vanneus